Eğitim Yaklaşımımız

“Her Çocuk Başarabilir”

“Her Çocuk Başarabilir” felsefesiyle yola çıkan bir özel öğretim kurumudur.

Özgüveni yüksek, kendine, topluma, çevresine ve farklı kültürlere saygılı, eleştiri becerisi gelişmiş, sorgulayan, analitik düşünebilen, öğrenmeyi seven bireyler yetiştirebilmek amacıyla kurulan Başakşehir Koleji; eğitim dünyasında yeni bir anlayış geliştirmek, ezberci anlayışı bozarak öğrenen bireyler yetiştirmek için kapılarını çocuklarımıza açıyor.

“Yaşamın ve Bilimin Akademisi” sözünü gerçekleştirme adına öğrencilerde akademik başarı ile beraber yaşam başarısını da en üst seviyelere çıkarmak için eğitim öğretim programları düzenleyen Başakşehir Koleji geleneksel kalıpları kırarak eğitime farklı bir bakış açısı getirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimizin “yaşamın ve bilimin akademisi” Başakşehir Okullarında hoşgörülü, erdemli, disiplinli, özgüveni yüksek, yaratıcı bireyler olarak yetişmesi eğitim anlayışımızın özünü oluşturur. Öğrencilerimizin okullarımızda kazanacağı bilgi, birikim ve beceriler onların tüm hayatını etkileyecek niteliktedir. Öğrencilerimizi yaşama hazırlarken alanlarında başarılarını kanıtlamış öğretmenlerle çalışmanın güvenini de yaşıyoruz. Bilimsel akademik yeterliliğe sahip öğretmen kadromuz ile ezberlemeye değil, üretmeye dayalı, çağdaş, hayata dönük, öğrencileri hem akademik hem de sosyal olarak yaşama hazırlayan bir program uygulama hedefi içindeyiz.

basaksehir-koleji-cocuklar-egitim-etkinlik-10