BLOG SAYFASI

Başakşehir Okulları

“Her Çocuk Başarabilir” felsefesiyle yola çıkan bir özel öğretim kurumudur.     Özgüveni yüksek, kendine, topluma, çevresine ve farklı kültürlere saygılı, eleştiri becerisi gelişmiş, sorgulayan, analitik düşünebilen, öğrenmeyi seven bireyler yetiştirebilmek amacıyla kurulan Başakşehir Koleji; eğitim dünyasında yeni bir anlayış geliştirmek, ezberci anlayışı bozarak öğrenen bireyler yetiştirmek için kapılarını çocuklarımıza açıyor.   Öğrencilerimizin “yaşamın ve ...

Read More

Bir Başarı Yolculuğu

Okullarımızda ana sınıfından itibaren yabancı dil olarak İngilizce eğitimi vererek mezun olan her öğrencimizin en az bir yabancı dili rahat bir şekilde konuşabileceği bir dil eğitimi veriyoruz. Yabancı dil eğitimi, alanında uzman Türk ve yabancı uyruklu öğretmenlerin oluşturduğu eğitimciler tarafından verilmektedir.   Başakşehir Okullarında sınıflar tamamen teknolojik araç gereçlerle donatılmıştır. Bütün sınıflarımızda akıllı tahta sistemi ...

Read More

Bir Okulun Kalbi Öğretmenleridir…

Öğretmenlerimiz akademik yeterliliğe sahip, empati yetenekleri yüksek, özverili, araştırmacı, sorumluluk bilinci taşıyan bireylerdir. Öğretmenlerimiz her türlü öğrencinin yeni bir deneyim olduğunu bilir ve her öğrencisiyle beraber yeni öğrenme serüvenlerine yelken açarlar.

Read More

Başakşehir Koleji Ailesi Olarak, Öğrencilerimizi Hayata Yetiştiriyoruz

Başakşehir Koleji Ailesi Olarak,  Öğrencilerimizi Hayata Yetiştiriyoruz    Özgüven sahibi, yeteneklerinin farkına varan, araştırmacı, laik bir nesil yetiştiren BAŞAKŞEHİR KOLEJİ, deneyimli öğretmen kadromuzla, öğrencilerimizi dershaneye ihtiyaç duymaksızın liselere hazırlarken, aynı zamanda gidecekleri üniversiteler için de zemini oluşturuyoruz.

Read More

Çocuğumuzun Olumsuz Davranışlarına Nasıl Engel Oluruz?

Her ailenin olduğu gibi sizin de kendi inanç ve değerleriniz, önem verdiğiniz davranış biçimleri ve eğitim görüşünüz vardır. Çocuğumuzun beğenilmeyen, istenmeyen davranışlarına nasıl tepki gösterir ve ona istenilen davranışları, değerleri nasıl öğretirsiniz?

Read More

Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma

Özel Siirt Başakşehir Koleji öğrencileri ve öğretmenleri Siirt Üniversitesi Konferans Salonunda “Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma” etkinlikleri düzenlediler. Programda Tiyatro klübü öğretmenimiz Gamze TEKMEK’ in organize ettiği “Çanakkale Şehitleri” konulu tiyatro gösterisi izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Müzik öğretmenimiz Mecit Gidici’ nin düzenlediği Koro dinletisi ve şiirlerle geçen organizasyonda öğrenciler Çanakkale ruhuna ve ataların ...

Read More

171. Polis Haftası Kutlu Olsun

Polis Haftası dolayısıyla Başakşehir Koleji öğrencileri İl Emniyet Müdürümüz Sn. Metin ÖZKAN‘ı makamında ziyaret ederek halkın huzurunu ve güvenliğini sağlayan polislerimizin 171. Polis Haftası’nı kutladılar.                    

Read More

Jenga Denge Oyunuyla Ünite Tekrarı

Modern öğretim teknikleri sayesinde derslerimiz eğlenceli, bilgilerimiz kalıcı… 5/B sınıfı Türkçe dersinde ünite tekrarını “Jenga” adlı denge oyunuyla yaptı. İki gruba ayrılan öğrenciler sırayla tahta blokları çekip üzerindeki soruları cevaplandırdılar. Doğru cevaplayan öğrenci takımına puan kazandırırken sınıfta eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşandı.    

Read More

Çocuklarımız Daha Kolay Nasıl Öğrenir?

Çocuğunuzun ders çalışma yönteminden memnun değil misiniz? Çabucak dikkati mi dağılıyor? Öğrenmesini nasıl kolaylaştırabilirsiniz? Her çocuğun kendi düşünme biçimine uygun bir öğretme yöntemi vardır.

Read More