BAŞAKŞEHİR KOLEJİ AİLESİ OLARAK

ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYATA YETİŞTİRİYORUZ

Başakşehir Koleji Ailesi Olarak,  Öğrencilerimizi Hayata Yetiştiriyoruz 

 

Özgüven sahibi, yeteneklerinin farkına varan, araştırmacı, laik bir nesil yetiştiren BAŞAKŞEHİR KOLEJİ, deneyimli öğretmen kadromuzla, öğrencilerimizi dershaneye ihtiyaç duymaksızın liselere hazırlarken, aynı zamanda gidecekleri üniversiteler için de zemini oluşturuyoruz.

BAŞAKŞEHİR KOLEJİ olarak öğrencilerimizi sınava değil, öncelikle hayata yetiştiriyoruz. Bizim ana hedefimiz, özgüveni gelişmiş, yeteneklerinin farkına varan, araştırmacı, laik bir nesil yetiştirmek. Öğrencilerimizin yeteneğini körelten değil, geliştiren bir eğitim sistemimiz var. Okulumuzda öğrencilerimiz kendilerini anlatabilme, tanıyabilme ve bir birey olduğunu kavrayabilme şansına sahip oluyorlar. Anaokulundan itibaren öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarıyor, ilgi alanlarını tespit ederek, onları doğru şekilde yönlendiriyoruz. Öğrenci merkezli bir eğitim sunuyoruz.

 

Eğitsel Etkinlikler, eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla, ders etkinlikleri ve uygulamaları ile sağlanması mümkün olmayan katkılar, eğitsel etkinlikler aracılığı ile sağlanır.  Öğrencilerimiz seçimler yaparak sanatsal, sportif ve akademik etkinlik alanlarında özgürce deneyimler yaşama fırsatı buluyorlar.

 

Okulumuz İngilizce eğitiminde Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planını esas almaktadır. Öncelikli amacımız, yabancı bir dili sevdirmek ve farklı kültürlere saygı ile yaklaşma özelliğini erken yaştan itibaren kazandırmaktır.

 

Okulumuzda öğretmen, “öğretici-öğreten” olmak yerine, sınıflardaki eğitim ve öğretim faaliyetlerini planlayan, öğrencilerin araştırma ve öğrenme sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik eden, öğrencilerin motivasyonlarını gözeten ve motivasyonun yükselmesi için gerekli çalışmaları yapan ve önlemleri alan, öğrencilerin biricikliğini ve farklılığını önemseyen, koruyan, öğrenciye mesleki branşı (dalı) ile ilgili danışmanlık yapan kişidir.

 

Biz burada öğretmeni, öğrencisi ve velisiyle büyük bir aileyiz. Öğrencilerimizin hepsinin isimlerini bilir, ailelerini tanırız. Onların üzüntülerini, sevinçlerini hep birlikte yaşarız. Öğrencilerimizin her biri, bizim kendi çocuklarımız kadar değerli. Hatta onlarla çok daha fazla zaman geçiriyoruz.

 

Sayın velilerimiz, çocuklarımız nasıl başlarsa öyle gider. Başarının anahtarı iyi bir eğitim ortamının sunulmasından geçer. BAŞAKŞEHİR KOLEJİ’nin dinamik,  tecrübeli ve seçkin kadrosu, çocuklarınızın başarılı olmasında bir anahtardır. Doğru anahtarı bulduğunuz zaman ancak kapıyı açabilirsiniz. Bizler de BAŞAKŞEHİR KOLEJİ olarak, bu başarı kapısını açmak için her zaman hazır olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir